Vishay/Sprague T95S335M010CZSL
T95S335M010CZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95S335M010CZSL
Brief Description
CAP TANT 3.3UF 10V 20% 1507
Datasheet Download
T95S335M010CZSL.pdf
Availability of T95S335M010CZSL
QUANTITY
T95S335M010CZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S335M010CZSL
Internal Part NumberEIS-T95S335M010CZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S335M010CZSL
Related LinksT95S335, T95S335M010CZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S335M010CZSL Details Description
Related parts for T95S335M010CZSL
AC/DC CONVERTER 48V 75W datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT SOT23-6 datasheet.pdf
EVAL DAUGHTER STLM20 SOT-323 datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 7V DUAL 6TSSOP datasheet.pdf
MF SMC RA HDR W/CLIP TIN 24 CKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 237K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 16A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 800MA 490 MOHM datasheet.pdf