Vishay/Sprague T95S684M035LSAL
T95S684M035LSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95S684M035LSAL
Brief Description
CAP TANT 0.68UF 35V 20% 1507
Datasheet Download
T95S684M035LSAL.pdf
Availability of T95S684M035LSAL
QUANTITY
T95S684M035LSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S684M035LSAL
Internal Part NumberEIS-T95S684M035LSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S684M035LSAL
Related LinksT95S684, T95S684M035LSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S684M035LSAL Details Description
Related parts for T95S684M035LSAL
BOX ALUM UNPAINTED 3.64"LX1.52"W datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 200NS 8DIP datasheet.pdf
IC TEMP SNSR 3V DUAL TRIP 8-DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 59.8VC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
WIREMNT PLUG CONN 34 CONT OPEN E datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
1000 TB SPR CLA 180D B/T datasheet.pdf
RES SMD 10.7 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf