Vishay/Sprague T95S684M035LZAL
T95S684M035LZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95S684M035LZAL
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 0.68UF 35V 20% 1507
Datasheet Download
T95S684M035LZAL.pdf
Availability of T95S684M035LZAL
QUANTITY
T95S684M035LZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S684M035LZAL
Internal Part NumberEIS-T95S684M035LZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,250
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T95
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeS
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S684M035LZAL
Related LinksT95S684, T95S684M035LZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S684M035LZAL Details Description
Related parts for T95S684M035LZAL
RES SMD 1.3K OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
DIODE MODULE 2KV 800A D200AA datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16QSOP datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 470UH 25% datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 422 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES SMD 50.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RECEPT 80POS 2.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 64NH 290MA 180 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
INPUT MODULE 16 DIGITAL datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 6.3V X6S 0201 datasheet.pdf