Vishay/Sprague T95S685M6R3ESAL
T95S685M6R3ESAL picture photo
Mfg. Part Number
T95S685M6R3ESAL
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 6.3V 20% 1507
Datasheet Download
T95S685M6R3ESAL.pdf
Availability of T95S685M6R3ESAL
QUANTITY
T95S685M6R3ESAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S685M6R3ESAL
Internal Part NumberEIS-T95S685M6R3ESAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)2 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S685M6R3ESAL
Related LinksT95S685, T95S685M6R3ESAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S685M6R3ESAL Details Description
Related parts for T95S685M6R3ESAL
BOX ABS BLACK 4.72"L X 4.72"W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.187" (4.75mm), 0.205" (5.21mm) Crimp datasheet.pdf
IC DGTL POT 10K 1CH SOT23-6 datasheet.pdf
NON SILICONE TIM 320X320X3MM datasheet.pdf
CONN R/A HEADER GOLD 54POS datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 243 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 19.2 OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.18 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.3A 263 MOHM datasheet.pdf