Vishay/Sprague T95V155K035CZSL
T95V155K035CZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95V155K035CZSL
Brief Description
CAP TANT 1.5UF 35V 10% 1410
Datasheet Download
T95V155K035CZSL.pdf
Availability of T95V155K035CZSL
QUANTITY
T95V155K035CZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95V155K035CZSL
Internal Part NumberEIS-T95V155K035CZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)3 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1410 (3727 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95V155K035CZSL
Related LinksT95V155, T95V155K035CZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95V155K035CZSL Details Description
Related parts for T95V155K035CZSL
RES SMD 8.06K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 169K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEX NUT 0.184" STEEL 4-40 datasheet.pdf
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC DO204AL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 7.32 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100 L.585 datasheet.pdf