Vishay/Sprague T95V155K035HZSL
T95V155K035HZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95V155K035HZSL
Brief Description
CAP TANT 1.5UF 35V 10% 1410
Datasheet Download
T95V155K035HZSL.pdf
Availability of T95V155K035HZSL
QUANTITY
T95V155K035HZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95V155K035HZSL
Internal Part NumberEIS-T95V155K035HZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)3 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1410 (3727 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeV
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95V155K035HZSL
Related LinksT95V155, T95V155K035HZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95V155K035HZSL Details Description
Related parts for T95V155K035HZSL
IC EEPROM 16KBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC BUFFER DL UHS N-INV 6MICROPAK datasheet.pdf
RES SMD 1.96KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 19.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 5% 2W 4525 datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 460MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf
CBLASSY MINI HVL 6WAY DIS TO PIG datasheet.pdf
MICRO 21C S 10" YEL NI datasheet.pdf