Vishay/Sprague T95V155M035CZAL
T95V155M035CZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95V155M035CZAL
Brief Description
CAP TANT 1.5UF 35V 20% 1410
Datasheet Download
T95V155M035CZAL.pdf
Availability of T95V155M035CZAL
QUANTITY
T95V155M035CZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95V155M035CZAL
Internal Part NumberEIS-T95V155M035CZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)3 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1410 (3727 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95V155M035CZAL
Related LinksT95V155, T95V155M035CZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95V155M035CZAL Details Description
Related parts for T95V155M035CZAL
CONN RECEPT 10POS .100 IDC GOLD datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 250V X7R SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 28V datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 20MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
PIPE CABLE FAULT EMS LOCATR 4.5" datasheet.pdf