Vishay/Sprague T95V156M004ESAL
T95V156M004ESAL picture photo
Mfg. Part Number
T95V156M004ESAL
Brief Description
CAP TANT 15UF 4V 20% 1410
Datasheet Download
T95V156M004ESAL.pdf
Availability of T95V156M004ESAL
QUANTITY
T95V156M004ESAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95V156M004ESAL
Internal Part NumberEIS-T95V156M004ESAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1410 (3727 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeV
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95V156M004ESAL
Related LinksT95V156, T95V156M004ESAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95V156M004ESAL Details Description
Related parts for T95V156M004ESAL
SIDACTOR MC BI 6V 250A TO-92 datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC16H/AE16M/HPK16H datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 20A WAFER datasheet.pdf
IC BI-DIR SHIFT REGISTER 16SO datasheet.pdf
Crystal 7.3728MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP MICA 36PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
RES 365 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
BRIDGE RECT 4A GPP 100V GBL datasheet.pdf