Vishay/Sprague T95V156M004EZSL
T95V156M004EZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95V156M004EZSL
Brief Description
CAP TANT 15UF 4V 20% 1410
Datasheet Download
T95V156M004EZSL.pdf
Availability of T95V156M004EZSL
QUANTITY
T95V156M004EZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95V156M004EZSL
Internal Part NumberEIS-T95V156M004EZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1410 (3727 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95V156M004EZSL
Related LinksT95V156, T95V156M004EZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95V156M004EZSL Details Description
Related parts for T95V156M004EZSL
DIODE MODULE 200V 123A SOT227B datasheet.pdf
Connector Receptacle 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
EMITTER IR 950NM 300MA TO-46 datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 60KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 180PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 14.9K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
MICRO 25C S 20" WHT JACKS datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
THERMISTOR datasheet.pdf
M801 3C 3#20HD SKT PLUG OM datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf