Vishay/Sprague T95V225M025LZAL
T95V225M025LZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95V225M025LZAL
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 25V 20% 1410
Datasheet Download
T95V225M025LZAL.pdf
Availability of T95V225M025LZAL
QUANTITY
T95V225M025LZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95V225M025LZAL
Internal Part NumberEIS-T95V225M025LZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)2 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1410 (3727 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95V225M025LZAL
Related LinksT95V225, T95V225M025LZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95V225M025LZAL Details Description
Related parts for T95V225M025LZAL
IC XDSL LINE DVR W/PWR DN 8-SOIC datasheet.pdf
HEX STANDOFF 4-40 NYLON 1/4" datasheet.pdf
IC I2C MUX 4CH 20-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 9.31K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 1% 35W TO263 DPAK datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 6" 0.50MM 9POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf