Vishay/Sprague T95V335K020EZSL
T95V335K020EZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95V335K020EZSL
Brief Description
CAP TANT 3.3UF 20V 10% 1410
Datasheet Download
T95V335K020EZSL.pdf
Availability of T95V335K020EZSL
QUANTITY
T95V335K020EZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95V335K020EZSL
Internal Part NumberEIS-T95V335K020EZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)3 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1410 (3727 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95V335K020EZSL
Related LinksT95V335, T95V335K020EZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95V335K020EZSL Details Description
Related parts for T95V335K020EZSL
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 820PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 300MA 6V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 110V datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS DL VERT 15GOLD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 25J OLIVE datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
RES 330 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf