Vishay/Sprague T95V335M020LSSL
T95V335M020LSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95V335M020LSSL
Brief Description
CAP TANT 3.3UF 20V 20% 1410
Datasheet Download
T95V335M020LSSL.pdf
Availability of T95V335M020LSSL
QUANTITY
T95V335M020LSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95V335M020LSSL
Internal Part NumberEIS-T95V335M020LSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)3 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1410 (3727 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeV
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95V335M020LSSL
Related LinksT95V335, T95V335M020LSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95V335M020LSSL Details Description
Related parts for T95V335M020LSSL
FERRIT TUBE BOX CLAMPON .250"WHT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 6A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO 8POS .100 GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
MOX RCPT HSG WIRE BREAK PBT WHT datasheet.pdf
RES 75K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 120V datasheet.pdf
RES 175.488 OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf