Vishay/Sprague T95X106M010LSSL
T95X106M010LSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95X106M010LSSL
Brief Description
CAP TANT 10UF 10V 20% 2910
Datasheet Download
T95X106M010LSSL.pdf
Availability of T95X106M010LSSL
QUANTITY
T95X106M010LSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95X106M010LSSL
Internal Part NumberEIS-T95X106M010LSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95X106M010LSSL
Related LinksT95X106, T95X106M010LSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95X106M010LSSL Details Description
Related parts for T95X106M010LSSL
RES SMD 2.7M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 50POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 10A TO-3P datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES 14.7 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
O RING HREAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TV 10C 10#20 PIN PLUG datasheet.pdf
68UF 63V 10X16MM 105C 6000H datasheet.pdf