Vishay/Sprague T95X225M035HZSL
T95X225M035HZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95X225M035HZSL
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 35V 20% 2910
Datasheet Download
T95X225M035HZSL.pdf
Availability of T95X225M035HZSL
QUANTITY
T95X225M035HZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95X225M035HZSL
Internal Part NumberEIS-T95X225M035HZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)2 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeX
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95X225M035HZSL
Related LinksT95X225, T95X225M035HZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95X225M035HZSL Details Description
Related parts for T95X225M035HZSL
RES SMD 191K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 6.1PF 100V R2H 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 50W 40-160VIN 05VOUT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 10A 125V datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS STR .100" TIN datasheet.pdf
IC MRAM 256KBIT 35NS 32SOIC datasheet.pdf
UV SENSOR W/AMP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf