Vishay/Sprague T95X226K004HZSL
T95X226K004HZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95X226K004HZSL
Brief Description
CAP TANT 22UF 4V 10% 2910
Datasheet Download
T95X226K004HZSL.pdf
Availability of T95X226K004HZSL
QUANTITY
T95X226K004HZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95X226K004HZSL
Internal Part NumberEIS-T95X226K004HZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeX
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95X226K004HZSL
Related LinksT95X226, T95X226K004HZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95X226K004HZSL Details Description
Related parts for T95X226K004HZSL
CAP FILM 0.68UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 24POS TIN T/H datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 430UF 300V SCREW datasheet.pdf
CORD GFCI 120VAC 2' YEL SNG TAP datasheet.pdf
RES 35.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 5W SMBG datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf