Vishay/Sprague T95X475K025ESAL
T95X475K025ESAL picture photo
Mfg. Part Number
T95X475K025ESAL
Brief Description
CAP TANT 4.7UF 25V 10% 2910
Datasheet Download
T95X475K025ESAL.pdf
Availability of T95X475K025ESAL
QUANTITY
T95X475K025ESAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95X475K025ESAL
Internal Part NumberEIS-T95X475K025ESAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95X475K025ESAL
Related LinksT95X475, T95X475K025ESAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95X475K025ESAL Details Description
Related parts for T95X475K025ESAL
CONN JACK TEST HORIZ INSUL datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 14-SOIC datasheet.pdf
SWTCH MINI SPST-NO 16A PIN PLNGR datasheet.pdf
HEAVY DTY DOUBLE EYE 2.5-3" 39" datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 17 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC TOP 20POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
OSC MEMS 68.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf