Vishay/Sprague T95Y106M025LSAL
T95Y106M025LSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95Y106M025LSAL
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 10UF 25V 20% 2910
Datasheet Download
T95Y106M025LSAL.pdf
Availability of T95Y106M025LSAL
QUANTITY
T95Y106M025LSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Y106M025LSAL
Internal Part NumberEIS-T95Y106M025LSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T95
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeY
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Y106M025LSAL
Related LinksT95Y106, T95Y106M025LSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Y106M025LSAL Details Description
Related parts for T95Y106M025LSAL
IC I/O EXPANDER I2C 8B 16QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN FMALE RCPT 5PS FRONT MT AU datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V/1.8V 0.15A 8USMD datasheet.pdf
IC DUAL LVDS TRANS/RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 44VTLA datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 150NH SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC datasheet.pdf