Vishay/Sprague T95Y685K025ESSL
T95Y685K025ESSL picture photo
Mfg. Part Number
T95Y685K025ESSL
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 25V 10% 2910
Datasheet Download
T95Y685K025ESSL.pdf
Availability of T95Y685K025ESSL
QUANTITY
T95Y685K025ESSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Y685K025ESSL
Internal Part NumberEIS-T95Y685K025ESSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Y685K025ESSL
Related LinksT95Y685, T95Y685K025ESSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Y685K025ESSL Details Description
Related parts for T95Y685K025ESSL
FUSE CERAMIC 400MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM DO204AL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 18W datasheet.pdf
FUSE 100A 600V NON STD SLOW datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK K OS 4KW datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
RF CABL HAND FORMABLE SMA M/M 7" datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONDUCT MARKER CARRIER CLOSED datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf