Vishay/Sprague T95Y685M025LSAL
T95Y685M025LSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95Y685M025LSAL
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 25V 20% 2910
Datasheet Download
T95Y685M025LSAL.pdf
Availability of T95Y685M025LSAL
QUANTITY
T95Y685M025LSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Y685M025LSAL
Internal Part NumberEIS-T95Y685M025LSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Y685M025LSAL
Related LinksT95Y685, T95Y685M025LSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Y685M025LSAL Details Description
Related parts for T95Y685M025LSAL
CAP CER 15PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 3UH 2.9A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
IC PWR DETECT MS 10-DFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf