Vishay/Sprague T95Y686M004CZSL
T95Y686M004CZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95Y686M004CZSL
Brief Description
CAP TANT 68UF 4V 20% 2910
Datasheet Download
T95Y686M004CZSL.pdf
Availability of T95Y686M004CZSL
QUANTITY
T95Y686M004CZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Y686M004CZSL
Internal Part NumberEIS-T95Y686M004CZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Y686M004CZSL
Related LinksT95Y686, T95Y686M004CZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Y686M004CZSL Details Description
Related parts for T95Y686M004CZSL
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
DIODE GP 200V 6A MICRODE BUTTON datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8-DIP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 32SKT SLD CUP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 20A TSON datasheet.pdf