Vishay/Sprague T95Y686M004HZSL
T95Y686M004HZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95Y686M004HZSL
Brief Description
CAP TANT 68UF 4V 20% 2910
Datasheet Download
T95Y686M004HZSL.pdf
Availability of T95Y686M004HZSL
QUANTITY
T95Y686M004HZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Y686M004HZSL
Internal Part NumberEIS-T95Y686M004HZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Y686M004HZSL
Related LinksT95Y686, T95Y686M004HZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Y686M004HZSL Details Description
Related parts for T95Y686M004HZSL
IC ADC 4 1/2DGT BCD 44-MQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS .100 SGL datasheet.pdf
INVERTER DIMMING SINGLE 12V 3MA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 62 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 20ppm 12.5pF 70 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
LABEL 1" CIRCLE YELLOW 1000/PK datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 20PPM 5X7MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 15W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MNT PIN datasheet.pdf