Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CIC31P330NE
CIC31P330NE picture photo
Mfg. Part Number
CIC31P330NE
Brief Description
FERRITE CHIP 33 OHM 6000MA 1206
Datasheet Download
CIC31P330NE.pdf
Availability of CIC31P330NE
QUANTITY
CIC31P330NE Order Process
Ship out your order
Specifications of CIC31P330NE
Internal Part NumberEIS-CIC31P330NE
Standard Package3,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesCIC31
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency33 Ohm @ 100MHz
Current Rating6A
DC Resistance (DCR)10 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case1206 (3216 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.051" (1.30mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIC31P330NE
Related LinksCIC31, CIC31P330NE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CIC31P330NE Details Description
Related parts for CIC31P330NE
CONN FEMALE REAR PNL MT 5POS .5M datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.05% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
POWER STRIP 19" 20A 6OUT 6'C datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 0.1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
NOMEX SLEEVING 5/16" GREEN 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
MARKING STRIPS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 1.5 UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.0024UF RADIAL datasheet.pdf