Vishay/Sprague T95Z107M004LSAL
T95Z107M004LSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95Z107M004LSAL
Brief Description
CAP TANT 100UF 4V 20% 2910
Datasheet Download
T95Z107M004LSAL.pdf
Availability of T95Z107M004LSAL
QUANTITY
T95Z107M004LSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Z107M004LSAL
Internal Part NumberEIS-T95Z107M004LSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)400 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.114" (2.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Z107M004LSAL
Related LinksT95Z107, T95Z107M004LSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Z107M004LSAL Details Description
Related parts for T95Z107M004LSAL
IC 8051 MCU 64K FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 18POS R/A datasheet.pdf
MOTHERBOARD FOR LVDS ADC CARD datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CAP CER 39PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf