Vishay/Sprague T95Z226M016CSAL
T95Z226M016CSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95Z226M016CSAL
Brief Description
CAP TANT 22UF 16V 20% 2910
Datasheet Download
T95Z226M016CSAL.pdf
Availability of T95Z226M016CSAL
QUANTITY
T95Z226M016CSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Z226M016CSAL
Internal Part NumberEIS-T95Z226M016CSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)400 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.114" (2.90mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeZ
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Z226M016CSAL
Related LinksT95Z226, T95Z226M016CSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Z226M016CSAL Details Description
Related parts for T95Z226M016CSAL
CONN HEADER .100 DUAL STR 46POS datasheet.pdf
IC GATE XNOR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
202K132-25-01-0 BOOT MOLDED datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 490MA 170 MOHM datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 470MA 360 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
AXL E PN DI8 DO4 2A M12 6M datasheet.pdf
CAP 1 UF 20% 50 V datasheet.pdf