Vishay/Sprague T95Z226M016LZSL
T95Z226M016LZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95Z226M016LZSL
Brief Description
CAP TANT 22UF 16V 20% 2910
Datasheet Download
T95Z226M016LZSL.pdf
Availability of T95Z226M016LZSL
QUANTITY
T95Z226M016LZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Z226M016LZSL
Internal Part NumberEIS-T95Z226M016LZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)400 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.114" (2.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Z226M016LZSL
Related LinksT95Z226, T95Z226M016LZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Z226M016LZSL Details Description
Related parts for T95Z226M016LZSL
TRANS PNP 25V 5A DPAK datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 53.5VC SMC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
IC FPGA 57 I/O 68PLCC datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 5W T18 datasheet.pdf
RELAY PWR LATCH SPDT 16A 24VDC datasheet.pdf