Vishay/Sprague T95Z336K010HZSL
T95Z336K010HZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95Z336K010HZSL
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 33UF 10V 10% 2910
Datasheet Download
T95Z336K010HZSL.pdf
Availability of T95Z336K010HZSL
QUANTITY
T95Z336K010HZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Z336K010HZSL
Internal Part NumberEIS-T95Z336K010HZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T95
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)400 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.114" (2.90mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeZ
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Z336K010HZSL
Related LinksT95Z336, T95Z336K010HZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Z336K010HZSL Details Description
Related parts for T95Z336K010HZSL
FLEX CABLE - AFG18A/AF18/AFE18T datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 2.5A TO263-5 datasheet.pdf
RES SMD 5.9 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 7UH 4.5A 20 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
SE SURFACE LS BELT 3X132" A CRS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 GE/SW datasheet.pdf
PC MOUNTING KIT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS JAM NUT SKT datasheet.pdf