Vishay/Sprague T95Z336K010LSSL
T95Z336K010LSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95Z336K010LSSL
Brief Description
CAP TANT 33UF 10V 10% 2910
Datasheet Download
T95Z336K010LSSL.pdf
Availability of T95Z336K010LSSL
QUANTITY
T95Z336K010LSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Z336K010LSSL
Internal Part NumberEIS-T95Z336K010LSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)400 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.114" (2.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Z336K010LSSL
Related LinksT95Z336, T95Z336K010LSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Z336K010LSSL Details Description
Related parts for T95Z336K010LSSL
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8DIP GW datasheet.pdf
IC CNTRLR HOT SWAP DUAL 16-DFN datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL BLANK/RED datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 1GBIT 2.5NS 60FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
EX2 DEBURRING WHEEL 12" 8A MED datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf