Vishay/Sprague T95Z476M010LSSL
T95Z476M010LSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95Z476M010LSSL
Brief Description
CAP TANT 47UF 10V 20% 2910
Datasheet Download
T95Z476M010LSSL.pdf
Availability of T95Z476M010LSSL
QUANTITY
T95Z476M010LSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Z476M010LSSL
Internal Part NumberEIS-T95Z476M010LSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)400 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.114" (2.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Z476M010LSSL
Related LinksT95Z476, T95Z476M010LSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Z476M010LSSL Details Description
Related parts for T95Z476M010LSSL
RES SMD 280 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 3.28A 50.5 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK PLUG 1POS 5MM datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 19PIN CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 DIP 200POS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
TV 30C MIX(QUAD) PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1/6W 0402 datasheet.pdf