Vishay/Sprague T95Z685M035EZAL
T95Z685M035EZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95Z685M035EZAL
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 35V 20% 2910
Datasheet Download
T95Z685M035EZAL.pdf
Availability of T95Z685M035EZAL
QUANTITY
T95Z685M035EZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Z685M035EZAL
Internal Part NumberEIS-T95Z685M035EZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.114" (2.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Z685M035EZAL
Related LinksT95Z685, T95Z685M035EZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Z685M035EZAL Details Description
Related parts for T95Z685M035EZAL
RES SMD 11.8K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC ADC DUAL 12BIT 3MSPS 16TSSOP datasheet.pdf
RES 1.8 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
KIT EVAL FIBER OPTICS 125MBD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES SMD 1.96KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 38KOHM 0.02% 0.4W J LEAD datasheet.pdf
IC ANALOG SWITCH datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf