Vishay/Sprague T97D336K050F8HSC
T97D336K050F8HSC picture photo
Mfg. Part Number
T97D336K050F8HSC
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 33UF 50V 10% 2917
Datasheet Download
T97D336K050F8HSC.pdf
Availability of T97D336K050F8HSC
QUANTITY
T97D336K050F8HSC Order Process
Ship out your order
Specifications of T97D336K050F8HSC
Internal Part NumberEIS-T97D336K050F8HSC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package125
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T97
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)150 mOhm @ 100kHz
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T97D336K050F8HSC
Related LinksT97D336K, T97D336K050F8HSC Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T97D336K050F8HSC Details Description
Related parts for T97D336K050F8HSC
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14DIP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 100MA SOT23 datasheet.pdf
FERRITE CHIP 60 OHM 1.5A 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 1.44GHZ 8SOIC datasheet.pdf