Vishay/Sprague T97D336K050F8TSB
T97D336K050F8TSB picture photo
Mfg. Part Number
T97D336K050F8TSB
Brief Description
CAP TANT 33UF 50V 10% 2917
Datasheet Download
T97D336K050F8TSB.pdf
Availability of T97D336K050F8TSB
QUANTITY
T97D336K050F8TSB Order Process
Ship out your order
Specifications of T97D336K050F8TSB
Internal Part NumberEIS-T97D336K050F8TSB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)150 mOhm @ 100kHz
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T97D336K050F8TSB
Related LinksT97D336K, T97D336K050F8TSB Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T97D336K050F8TSB Details Description
Related parts for T97D336K050F8TSB
FIXED IND 10UH 1.8A 82.4 MOHM datasheet.pdf
RES 169 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
SENSOR PRES 30PSIA SO8 SMD datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 51.84MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
POT 4.7K OHM 1W LINEAR datasheet.pdf
RES 3.5K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 128BIT 400KHZ 8TDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 3SKT SLD CUP datasheet.pdf
RES 1.47M OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-3.3V 15W datasheet.pdf