Vishay/Sprague T97D476K050Z8HSA
T97D476K050Z8HSA picture photo
Mfg. Part Number
T97D476K050Z8HSA
Brief Description
CAP TANT 47UF 50V 10% 2917
Datasheet Download
T97D476K050Z8HSA.pdf
Availability of T97D476K050Z8HSA
QUANTITY
T97D476K050Z8HSA Order Process
Ship out your order
Specifications of T97D476K050Z8HSA
Internal Part NumberEIS-T97D476K050Z8HSA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package125
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T97D476K050Z8HSA
Related LinksT97D476K, T97D476K050Z8HSA Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T97D476K050Z8HSA Details Description
Related parts for T97D476K050Z8HSA
IDC CABLE - CKC40G/AE40G/CCE40G datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 120PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
BUS BAR 50' HT SHRINK RD 10.280" datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 16-20 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
TAPE FABRIC 25.4MM CIRC 250/PK datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CABLE STR FMAL-STR MALE 5POS 12' datasheet.pdf
IC CLK BUF DDR 200MHZ 1CIRC datasheet.pdf