Vishay/Sprague T97D476M050N8HSA
T97D476M050N8HSA picture photo
Mfg. Part Number
T97D476M050N8HSA
Brief Description
CAP TANT 47UF 50V 20% 2917
Datasheet Download
T97D476M050N8HSA.pdf
Availability of T97D476M050N8HSA
QUANTITY
T97D476M050N8HSA Order Process
Ship out your order
Specifications of T97D476M050N8HSA
Internal Part NumberEIS-T97D476M050N8HSA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T97D476M050N8HSA
Related LinksT97D476M, T97D476M050N8HSA Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T97D476M050N8HSA Details Description
Related parts for T97D476M050N8HSA
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC COMPARATOR MAGNITUDE 16TSSOP datasheet.pdf
IC SRAM 3MBIT 8NS 119BGA datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 165CABGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA ZIF GOLD datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF HDR datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
MKP 0.82UF 5% 2000VDC DRAWING T1 datasheet.pdf
33UF 63V 8X8X10MM 125C 1500H datasheet.pdf