Vishay/Sprague T97F226K063ESA
T97F226K063ESA picture photo
Mfg. Part Number
T97F226K063ESA
Brief Description
CAP TANT 22UF 63V 10% 3024
Datasheet Download
T97F226K063ESA.pdf
Availability of T97F226K063ESA
QUANTITY
T97F226K063ESA Order Process
Ship out your order
Specifications of T97F226K063ESA
Internal Part NumberEIS-T97F226K063ESA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated63V
ESR (Equivalent Series Resistance)250 mOhm @ 100kHz
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case3024 (7660 Metric)
Size / Dimension0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.201" (5.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T97F226K063ESA
Related LinksT97F226, T97F226K063ESA Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T97F226K063ESA Details Description
Related parts for T97F226K063ESA
CAP CER 68PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
BOX PLSTC BLK/CLR 5.62"LX3.25"W datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf