TE Connectivity Potter & Brumfield Relays T9AS1D12-24-01
T9AS1D12-24-01 picture photo
Mfg. Part Number
T9AS1D12-24-01
Manufacturer
Product Category
Power Relays, Over 2 Amps
Brief Description
RELAY GEN PURP
Datasheet Download
T9AS1D12-24-01.pdf
Availability of T9AS1D12-24-01
QUANTITY
T9AS1D12-24-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of T9AS1D12-24-01
Internal Part NumberEIS-T9AS1D12-24-01
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Relays
FamilyPower Relays, Over 2 Amps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T9AS1D12-24-01
T9AS1D12-24-01 Details Description
Related parts for T9AS1D12-24-01
CAP CER 10UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
CORD PATCH BANANA PLUG 12" GREEN datasheet.pdf
CONN HEADER 64PS .100 DL R/A TIN datasheet.pdf
VARISTOR 819V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CRIMP TERM. FEMALE 16 GA GLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
BUZZER 48-120VAC 75-85DB PNL MNT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 62PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf