TXC CORPORATION TA-106.250MBE-T
TA-106.250MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-106.250MBE-T
Brief Description
OSC MEMS 106.25MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-106.250MBE-T.pdf
Availability of TA-106.250MBE-T
QUANTITY
TA-106.250MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-106.250MBE-T
Internal Part NumberEIS-TA-106.250MBE-T
Standard Package1,000
SeriesTA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-106.250MBE-T
Related LinksTA-106., TA-106.250MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-106.250MBE-T Details Description
Related parts for TA-106.250MBE-T
CAP FILM 1800PF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 28POS datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 2.2K OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 19F OLIVE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN HDR 14PIN GOLD VERT WW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf