TXC CORPORATION TA-12.000MCD-T
TA-12.000MCD-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-12.000MCD-T
Brief Description
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-12.000MCD-T.pdf
Availability of TA-12.000MCD-T
QUANTITY
TA-12.000MCD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-12.000MCD-T
Internal Part NumberEIS-TA-12.000MCD-T
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency12MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-12.000MCD-T
Related LinksTA-12.0, TA-12.000MCD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-12.000MCD-T Details Description
Related parts for TA-12.000MCD-T
CAP FILM 0.33UF 2% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP TRANSIMP 18MHZ 8VSSOP datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK SPST 4A 90DEG datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
RES 820 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
KT4 BLACK COVER datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf
GT 3C 3#8 PIN RECP BOX RM datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf