TXC CORPORATION TA-120.000MCD-T
TA-120.000MCD-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-120.000MCD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 120.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-120.000MCD-T.pdf
Availability of TA-120.000MCD-T
QUANTITY
TA-120.000MCD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-120.000MCD-T
Internal Part NumberEIS-TA-120.000MCD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency120MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-120.000MCD-T
Related LinksTA-120., TA-120.000MCD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-120.000MCD-T Details Description
Related parts for TA-120.000MCD-T
RES SMD 1.24K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 170PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
RACK AND PANEL CONNECTOR datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB datasheet.pdf
750 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
NGR MON 240 VAC GF TIME 0.1-5S datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf