API Delevan SP1812R-182H
SP1812R-182H picture photo
Mfg. Part Number
SP1812R-182H
Brief Description
FIXED IND 1.8UH 1.36A 110 MOHM
Datasheet Download
SP1812R-182H.pdf
Availability of SP1812R-182H
QUANTITY
SP1812R-182H Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1812R-182H
Internal Part NumberEIS-SP1812R-182H
Material - CoreFerrite
Inductance1.8µH
Tolerance±3%
Current Rating1.36A
Current - Saturation1.54A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)110 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.190" L x 0.134" W (4.83mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1812R-182H
Related LinksSP1812, SP1812R-182H Datasheet, API Delevan Distributor
SP1812R-182H Details Description
Related parts for SP1812R-182H
VARISTOR 297V 300A 2-SMD J-LEAD datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 480V 2K OHM 100C datasheet.pdf
DIODE MODULE 1KV 90A datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
C/A 12FIB SM MPO-MPO datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 30PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC CLOCK GEN PROG 16TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 264MA 2.16 OHM datasheet.pdf