TXC CORPORATION TA-120.000MCD-T
TA-120.000MCD-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-120.000MCD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 120.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-120.000MCD-T.pdf
Availability of TA-120.000MCD-T
QUANTITY
TA-120.000MCD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-120.000MCD-T
Internal Part NumberEIS-TA-120.000MCD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency120MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-120.000MCD-T
Related LinksTA-120., TA-120.000MCD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-120.000MCD-T Details Description
Related parts for TA-120.000MCD-T
FOAM REPLACE FOR SE120 3PCS datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 4-INP 14-SO datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 4V 20% 1106 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TOOL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 190MHZ RRO datasheet.pdf