TXC CORPORATION TA-15.8682MCD-T
TA-15.8682MCD-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-15.8682MCD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 15.8682MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-15.8682MCD-T.pdf
Availability of TA-15.8682MCD-T
QUANTITY
TA-15.8682MCD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-15.8682MCD-T
Internal Part NumberEIS-TA-15.8682MCD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency15.8682MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-15.8682MCD-T
Related LinksTA-15.8, TA-15.8682MCD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-15.8682MCD-T Details Description
Related parts for TA-15.8682MCD-T
CODEWARRIOR SW/SPT CW 68K FLO datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 GRN,GRN,YLW,GRN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 442K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
IC VOLT MONITOR RESET datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 7.5A datasheet.pdf