TXC CORPORATION TA-20.000MDE-T
TA-20.000MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-20.000MDE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 20.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-20.000MDE-T.pdf
Availability of TA-20.000MDE-T
QUANTITY
TA-20.000MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-20.000MDE-T
Internal Part NumberEIS-TA-20.000MDE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-20.000MDE-T
Related LinksTA-20.0, TA-20.000MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-20.000MDE-T Details Description
Related parts for TA-20.000MDE-T
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .015-.025" .203" datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
LABELS FOR THERMAL TRANS PRINTER datasheet.pdf
CONN RCPT 50 POS T/H PRESS FIT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK FOR 35MM BGA datasheet.pdf
4700UF 200V 50X105MM 105C 5000H datasheet.pdf