TXC CORPORATION TA-22.5792MCD-T
TA-22.5792MCD-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-22.5792MCD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 22.5792MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-22.5792MCD-T.pdf
Availability of TA-22.5792MCD-T
QUANTITY
TA-22.5792MCD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-22.5792MCD-T
Internal Part NumberEIS-TA-22.5792MCD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency22.5792MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-22.5792MCD-T
Related LinksTA-22.5, TA-22.5792MCD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-22.5792MCD-T Details Description
Related parts for TA-22.5792MCD-T
CONV DC-DC +-15V 2.2A HORZ T/H datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER RS232 5V 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 357 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANS PNP 350V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf