TXC CORPORATION TA-27.000MDE-T
TA-27.000MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-27.000MDE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-27.000MDE-T.pdf
Availability of TA-27.000MDE-T
QUANTITY
TA-27.000MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-27.000MDE-T
Internal Part NumberEIS-TA-27.000MDE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-27.000MDE-T
Related LinksTA-27.0, TA-27.000MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-27.000MDE-T Details Description
Related parts for TA-27.000MDE-T
Connector Receptacle, Pass Through 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 11.4A 7 MOHM TH datasheet.pdf
IC OCTAL LOW SIDE DRVR 28SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 4.12M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER datasheet.pdf