TXC CORPORATION TA-30.000MDE-T
TA-30.000MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-30.000MDE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-30.000MDE-T.pdf
Availability of TA-30.000MDE-T
QUANTITY
TA-30.000MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-30.000MDE-T
Internal Part NumberEIS-TA-30.000MDE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-30.000MDE-T
Related LinksTA-30.0, TA-30.000MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-30.000MDE-T Details Description
Related parts for TA-30.000MDE-T
CONN RCPT 15 POS POTTING W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 35V 20% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 7.15 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CABLE GRIP SINGLE EYE SST WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf