TXC CORPORATION TA-32.263MBD-T
TA-32.263MBD-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-32.263MBD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 32.263MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-32.263MBD-T.pdf
Availability of TA-32.263MBD-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TA-32.263MBD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-32.263MBD-T
Internal Part NumberEIS-TA-32.263MBD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTA
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency32.263MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-32.263MBD-T
Related LinksTA-32.2, TA-32.263MBD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-32.263MBD-T Details Description
Related parts for TA-32.263MBD-T
THYRISTOR 220V 37A DO-214 SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLK ZDU 6-2/3AN OR datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE ANGL CMR 25M datasheet.pdf
IC ADC 24BIT SRL 80SPS 28TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 10% 2824 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 55POS PIN datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 7.5VOUT 25W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf