TXC CORPORATION TA-80.000MDD-T
TA-80.000MDD-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-80.000MDD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 80.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-80.000MDD-T.pdf
Availability of TA-80.000MDD-T
QUANTITY
TA-80.000MDD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-80.000MDD-T
Internal Part NumberEIS-TA-80.000MDD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency80MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-80.000MDD-T
Related LinksTA-80.0, TA-80.000MDD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-80.000MDD-T Details Description
Related parts for TA-80.000MDD-T
IC BUFF TRI-ST QD N-INV 14TSSOP datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TIMERBLOX SAMPLE KIT datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 240K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
WR-MPC3 POWER CONNECTOR 22POS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf