Ohmite TA310PA10K0JE
TA310PA10K0JE picture photo
Mfg. Part Number
TA310PA10K0JE
Brief Description
RES 10K OHM 10W 5% RADIAL
Datasheet Download
TA310PA10K0JE.pdf
Availability of TA310PA10K0JE
QUANTITY
TA310PA10K0JE Order Process
Ship out your order
Specifications of TA310PA10K0JE
Internal Part NumberEIS-TA310PA10K0JE
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 180°C
Package / CaseRadial
Supplier Device PackagePowerchip®
Size / Dimension1.000" L x 0.100" W (25.40mm x 2.54mm)
Height1.020" (25.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA310PA10K0JE
Related LinksTA310P, TA310PA10K0JE Datasheet, Ohmite Distributor
TA310PA10K0JE Details Description
Related parts for TA310PA10K0JE
IC REG LDO 5V 80MA SC70 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL SC70-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER LVHSTL 20-TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.4A 175.5 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 0.649 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
MICRO 100C S 12" WHT JACKS datasheet.pdf