Ohmite TA310PA33R0J
TA310PA33R0J picture photo
Mfg. Part Number
TA310PA33R0J
Brief Description
RES 33 OHM 10W 5% RADIAL
Datasheet Download
TA310PA33R0J.pdf
Availability of TA310PA33R0J
QUANTITY
TA310PA33R0J Order Process
Ship out your order
Specifications of TA310PA33R0J
Internal Part NumberEIS-TA310PA33R0J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 180°C
Package / CaseRadial
Supplier Device PackagePowerchip®
Size / Dimension1.000" L x 0.100" W (25.40mm x 2.54mm)
Height1.020" (25.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA310PA33R0J
Related LinksTA310P, TA310PA33R0J Datasheet, Ohmite Distributor
TA310PA33R0J Details Description
Related parts for TA310PA33R0J
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 470PF 250V X7R 1210 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
VARISTOR 39V 3KA DISC 20MM datasheet.pdf
17CKT MINI WIRE TRAP CONN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
TM40-60 POWER SUPPLY datasheet.pdf
FILTER FAN ELEM 60MM 60PPI PKG/5 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN 40POS 1.27MM SMD datasheet.pdf