Schurter TA45-A143H120E4
TA45-A143H120E4 picture photo
Mfg. Part Number
TA45-A143H120E4
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 12A 240VAC 60VDC
Datasheet Download
TA45-A143H120E4.pdf
Availability of TA45-A143H120E4
QUANTITY
TA45-A143H120E4 Order Process
Ship out your order
Specifications of TA45-A143H120E4
Internal Part NumberEIS-TA45-A143H120E4
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesTA45
Breaker TypeThermal
Current Rating12A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC60V
Number of Poles2
Actuator TypePushbutton
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA45-A143H120E4
Related LinksTA45-A1, TA45-A143H120E4 Datasheet, Schurter Distributor
TA45-A143H120E4 Details Description
Related parts for TA45-A143H120E4
CONN CARDEDGE 30POS .100 X .200 datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5MM datasheet.pdf
IDC CABLE- ASR50B/AE50G/ASR50B datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.87K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 5.6M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP MICA 250PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN CRIMP datasheet.pdf
PWRBLADE VERT LF REC datasheet.pdf
IC SDRAM 16MX16 143MHZ 54TSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS SKT datasheet.pdf